Započeo projekt Promidžba škole

Započeo projekt Promidžba škole

Ovog tjedna smo posjetili prve osnovne škole kroz projekt Promidžba škole.

Prvi na redu bili su osmaši iz Dicma, a u petak smo posjetili osmaše iz Osnovne škole Marka Marulića. Hvala ravnateljici Dajani Maretić i ravnatelju Marku Križancu na gostoprimstvu.

Radi se o jednom od najznačajnijih školskih projekata, kroz koji nastojimo našim budućim učenicima približiti sve ono što ih očekuje prilikom upisa u TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju.

Veseli nas interes za upis u naše obrazovne programe, a prvi tjedan promidžbe su odradili voditeljica projekta ravnateljica Marica Barać i nastavnik Ante Vučković.

U narednim tjednima ćemo posjetiti i ostale škole s područja Cetinske krajine.

Posjet ustanovi za starije i nemoćne Ora et labora

Posjet ustanovi za starije i nemoćne Ora et labora

Povodom obilježavanja Dana hrvatske knjige, dana 22. 4., učenici 1.d razreda Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju u sklopu projekta Udruge Srma posjetili su ustanovu za starije i nemoćne Ora et labora.

Učenici su pripremili priče i pjesme koje su korisnicima doma prezentirali. Unaprijed su se pripremili za čitanje s voditeljima aktivnosti u Udruzi Srma, vodeći računa o izražajnosti i razumljivosti interpretacije kako bi sadržaj bio što pristupačniji i ugodniji.

Druženje se nastavilo do 12 sati. Cilj aktivnosti bio je poticanje čitanja, razvijanja empatije te jačanja međugeneracijske solidarnosti.

Terenska nastava u Dicmu

Terenska nastava u Dicmu

Učenici 2.C razreda (elektrotehničar) posjetili su proizvodni pogon Saints Hills u Dicmu.

Pratili su proizvodnu liniju na stroju marke GAI koji je kupljen uz sufinanciranje sredstava iz fondova Euroske unije.

Učenike su kroz proizvodni pogon proveli inženjer i tehničar na održavanju stroja koji su učenicima objasnili proces proivodnje te odgovarali na pitanja učenika.

Terensku nastavu je izvrsno organizirala nastavnica Marija Jukić Glavurdić, dipl. inž. elektrotehnike.

Županijsko natjecanje u košarci 3 na 3

Županijsko natjecanje u košarci 3 na 3

Na županijskom natjecanju u košarci 3 na 3 našu školu predstavljali su učenici: Leandro Runje, Filip Buljan, Mirko Šipić i Nikola Modrić.

U vrlo zahtjevnoj i neizvjesnoj utakmici protiv ekipe splitske Tehničke škole za strojarstvo i mehatroniku naši su učenici prikazali kvalitetnu i borbenu igru. Tijekom susreta imali su prednost od četiri koša te priliku za pobjedu, no šut u završnici nije realiziran, pa je utakmica otišla u produžetak.

U produžetku su protivnici bili spretniji i ostvarili pobjedu, dok su naši učenici, unatoč porazu, ostavili vrlo dobar dojam na terenu.

Čestitamo našim učenicima na trudu, zalaganju i dostojnom predstavljanju škole!

Međužupanijsko natjecanje iz prve pomoći

Međužupanijsko natjecanje iz prve pomoći

U subotu je na Korčuli održano međužupanijsko natjecanje iz prve pomoći na kojem je sudjelovalo devet srednjih škola.

Našu školu predstavljali su Josip Jukić, Antonija Lagator, Gabriela Labrović, Duje Danolić, Martino Ladan i Iva Križanac.

Naši učenici postigli su dobar rezultat, a posebno su se istaknuli u praktičnom dijelu natjecanja.

Skip to content