Zahtjev za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi

Duplikat svjedodžbe izdaje se na zahtjev stranke i u skladu sa Zakonom o dokazivanju stečene školske spreme (NN br. 27/76). Prije izdavanja duplikata svjedodžbe nije potrebna prethodna objava u Narodnim novinama zbog gubitka ili nestanka iste. Zahtjev za izdavanje duplikata ili prijepisa svjedodžbi podnosi se osobno u adminstraciji Škole ili dostavom  popunjenog Zahtjeva za duplikat na e-mail adresu tis@ss-rboskovic-sinj.skole.hr. Odlukom Školskog odbora Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju izrada duplikata razredne svjedodžbe naplaćuje se 8 EUR (60,28 kn), a izrada svjedodžbe o
završnome radu/ispitu naplaćuje se 15 EUR (113,02 kn). Navedeni iznos potrebno je uplatiti na račun škole: IBAN: HR6024070001100559518, poziv na broj: OIB podnositelja zahtjeva, opis plaćanja: duplikat svjedodžbe. Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje se prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.  Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku (NN 47/09) duplikat se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva te dokaza o uplati. Duplikate svjedodžbi i/ili potvrda o položenim ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Za dodatne informacije možete nas kontaktirati na  e-mail: tis@ss-rboskovic-sinj.skole.hr ili telefon tel: 021 821-522.
Obrazac zahtjeva možete preuzeti u nastavku:

Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju / Dinka Šimunovića 12, HR-21230 Sinj / ss-rboskovic-sinj.skole.hr / ured@ss-rboskovic-sinj.skole.hr