Održani ‘Dani TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju’

Autor: Marica Barać, 20. 5. 2024.

Od 13. do 17. svibnja 2024. godine su održani ‘Dani TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju’.

U okviru događanja, održana je izložba radova učenika koji se obrazuju za zanimanje stolar. Predstavljen je i projekt Male školske solarne elektrane, u kojem su sudjelovali učenici zanimanja elektrotehničar i elektroinstalater. Projekt je uključivao montažu solarnog panela i instalaciju prateće opreme, a služit će kao autonomna off-grid elektrana snage 350 W.

Učenici 2.F razreda izvršili su tehnički pregled vozila, uključujući provjeru ulja i dijagnostiku vozila. Također je održan šahovski turnir sa 16 natjecatelja, a najbolji je bio Ante Buljan iz 3.C (elektotehničar) razreda pobijedio u finalu Tonija Boškovića iz 2.C (elektotehničar) razreda.

Dana 15. svibnja održan je nagradni kviz za učenike i nastavnike, u kojem je sudjelovala 21 ekipa. Kviz se sastojao od četiri kategorije: pitanja višestrukog izbora, asocijacija, slušnoga dijela i pitanja otvorenog tipa. Pitanja su obuhvatila opće kulturno znanje (film, glazba, književnost) kao i lokalne teme te pitanja o Školi. Pobjednik kviza je ekipa Petica. Istog dana je predstavljen ekološki projekt reciklaže PET ambalaže za proizvodnju filamenta za 3D printanje, čime su učenici demonstrirali praktične mogućnosti reciklaže.

Paralelno s navedenim događanjima, održan je turnir u stolnom tenisu, a pobjedu je odnio Ivan Prcela iz 4.C (elektotehničar) razreda.

Učenici osnovnih škola iz okruženja su posjetili školu te su im predstavljeni školski projekti, a mogli su pogledati i radove učenika na temu ‘Fizika i arduino’. Za njih je održano predavanje ‘Ritam fluida’ te natjecanje u akrobatskom letu dronovima, u kojem je najbolji bio Ivan Mladina iz 4.F razreda.

I ove godine je odigrana tradicionalna utakmica između profesora i učenika, u kojoj su učenici i profesori pokazali svoje sportske vještine i zajedništvo.

Posljednjeg dana su napravljene dvije radionice (Bonton na društevim mrežama” i Rječnik društvenih mreža), kviz za nastavnike i učenike pod nazivom ‘Urbani žargon mladih’ te najsvečaniji dio obilježavanja – primanje za uspješne učenike.

Ravnateljica Marica Barać je na kraju uputila prigodne riječi.

Tim povodom je ravnateljica primila učenike koji su postigli izvanredne uspjehe na natjecanjima. Među njima su Ivan Marović i Antonio Tadić, koji su se natjecali na državnom natjecanju WorldSkills u disciplini Kućne instalacije. Također, Jakov Delaš i Ivan Totić su sudjelovali na istom natjecanju u disciplinama Vožnja motornog vozila i Prometna tehnologija i logistika, postigavši zapažene rezultate. Uz njih su svoje nagrade dobili i učenici koji su sudjelovali na županijskim i međužupanijskim natjecanjima.

‘Želim čestitati sretan Dan škole svim bivšim i sadašnjim djelatnicima. Također, hvala djelatnicima na suradnji i inovativnosti prilikom kreiranja programa obilježavanja ovih dana. Uložen je veliki trud te smo dali sve od sebe kako bismo naš rad i Školu prezentirali na najbolji mogući način. Hvala učenicima osnovnih škola, njihovim nastavnicima i ravnateljima, koji su nas posjetili te tako vidjeli što mogu očekivati upisom u TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju. Pred nama je kraj još jedne nastavne godine. Svim maturantima želim da ju uspješno privedu kraju, onima koji se obrazuju u četverogodišnim zanimanjima da upišu željene fakultete, a onima koji završavaju trogodišnja zanimanja da uspješno pronađu mjesto na tržištu rada ili nastave obrazovanje na višu razinu’.

MZOO
03.07.2024. 10:44
Ministar Fuchs na stručnom skupu za učitelje cjelodnevnih škola
Ministar znanosti, obrazovanja i mladih prof. dr. sc. Radovan Fuchs u srijedu, 3. srpnja, sudjelovao je na otvaranju Stručnog skupa za učitelje osnovnih škola koje sudjeluju u Eksperimentalnom programu cjelodnevne škole, a koji se održava u OŠ Matije Gupca u Zagrebu.

Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju / Dinka Šimunovića 12, HR-21230 Sinj / ss-rboskovic-sinj.skole.hr / ured@ss-rboskovic-sinj.skole.hr