Toni Barać i Šimun Modrić plasirali se na državno natjecanje

Autor: Marica Barać, 17. 3. 2023.

Nakon zapaženog uspjeha svih naših učenika na međužupanijskim natjecanjima, čak trojica njih ostvarila su plasman na državno natjecanje WorldSkills Croatia.

Učenici naše škole sa svojim su mentorima nastupili na međužupanijskim natjecanjima u disciplinama: Električne instalacije – Magdalena Perković Paloš – mentor Ivan Radman; CNC CAD/CAM tehnologije - Šimun Modrić, mentor Stipe Poljak; Kućne instalacije – Stipe Nasić i Ivano Tokić, mentor Marko Buratović; Prometna tehnologija i logistika – Toni Barać, mentor Ante Vučković; Stolarstvo - Anđelo Tadić, mentor Željko Milanović.

Na županijsko natjecanje plasirali su se i Marko Radan (engleski jezik), mentorica Mirena Drčelić, Alen Samardžić (povijest), mentorica Sanja Sarić, Rino Milanović (fizika), mentorica Marija Gaurina.

Čestitamo svim našim učenicima i mentorima na ostvarenom uspjehu, a neki od njih prelaze u sljedeću fazu natjecanja.

Uz Filipa Šušnjaru koji se već ranije plasirao na državno natjecanje, još dvojica učenika ostvarili su plasman na državno natjecanje WorldSkills Croatia. Toni Barać, tehničar cestovnog prometa, također ide na državno natjecanje WorldSkills Croatia u disciplini Prometna tehnologija i logistika. Učenik je u pratnji svog mentora Ante Vučkovića, dipl. inž. prometa, nastupio na međužupanijskom izlučnom natjecanju u Rijeci gdje je pokazao zavidno znanje kojim je osvojio 2. mjesto te ostvario pravo sudjelovanja na završnom natjecanju u Zagrebu koje će se održati od 10. do 12. svibnja ove godine. Također, učenik Šimun Modrić, strojarski računalni tehničar koji pohađa 4. a razred plasirao se na državno natjecanje u disciplini CNC CAD/CAM tehnologije. Učenik je na međužupanijskom izlučnom natjecanju u Rijeci osvojio 2. mjesto u pratnji mentora Stipe Poljaka, dipl. inž. strojarstva.

Nastavak je to niza lijepih vijesti koje iz dana u dan dokazuju da je naša škola itekako konkurentna na natjecanjima u zanimanjima za koja se učenici obrazuju.

Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju / Dinka Šimunovića 12, HR-21230 Sinj / ss-rboskovic-sinj.skole.hr / ured@ss-rboskovic-sinj.skole.hr