U Tehničkoj i industrijskoj školi Ruđera Boškovića u Sinju, u sklopu Projekta “Vozi bez mobitela”, financiranog iz Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa, održana je edukacija za učenike s ciljem podizanja svijesti o opasnostima korištenja mobitela tijekom vožnje.

Tijekom predavanja, učenici su imali priliku isprobati VR naočale s aplikacijom koja simulira situacije u kojima vozač koristi mobitel dok upravlja vozilom, čime su mogli iz prve ruke doživjeti koliko je to opasno ponašanje u prometu.

Predavanje je održao Tomislav Kučina, izvrstan savjetnik i nastavnik Škole za cestovni promet iz Zagreba, koji je učenicima objasnio posljedice nepažnje vozača te ukazao na važnost koncentracije i odgovornog ponašanja za volanom.

Ova edukacija predstavlja korak naprijed u smanjenju prometnih nesreća uzrokovanih nepažnjom vozača zbog korištenja mobitela te doprinosi povećanju sigurnosti na cestama.